R.JELINEK L.A. – S.A.

  • Camino a Nueva Aldes Km 8 Quillón, VIII.

Společnost R.JELINEK L.A. – S.A. se specializuje na výkup ovoce a následně na výrobu ovocných destilátů a jejich prodej ve velkoobjemových baleních (především hruškovice Williams). 100 % produkce směřuje na trh Evropské unie. Hlavními exportními trhy jsou Německo, Itálie a Česká republika.

Chile patří spolu s Čínou, Argentinou a JAR mezi největší producenty hrušek mimo Evropu. Zároveň jsou hrušky sklízené v Chile velmi kvalitní, s vysokým obsahem cukru a jsou ideální surovinou pro výrobu hruškového destilátu.

OVOCE A SADY

Dceřiná společnost v Chile v současné době vlastní pozemky o celkové rozloze 173 ha. V roce 2012 osadila hruškovými stromy osadit 3 ha, jejichž půda byla v průběhu roku 2010 zkultivována a v roce 2011 byla založena školka vlastních hrušní, a v roce 2013 další 4,5 ha. Zde je maximálně zastoupena odrůda Williams, cca 10 % stromů bude z důvodu opylení odrůdy Packhams. Sady disponují závlahovými systémy.

Hlavním sadařským záměrem je zkultivovat zemědělskou půdu o rozloze cca 140 ha a zde založit hlavní hruškový sad. Výběr lokality již proběhl a v roce 2011 firma koupila pozemky ve vzdálenosti 40 km od sídla destilérky.