RUDOLF JELÍNEK a.s.

  • Razov 472, 763 12 Vizovice
  • IČ: 499 71 361

Akciová společnost RUDOLF JELÍNEK, která je nejvýznamnější firmou v majetkovém portfoliu R. JELINEK GROUP, se zabývá výrobou alkoholických nápojů, zejména ovocných destilátů. Tradice výroby ovocných destilátů ve Vizovicích sáhá až do roku 1585. Poprvé v roce 1882 se ve Vizovicích objevil Zikmund Jelínek v pozici ředitele palírny a od roku 1886 si palírnu pronajímal. Samotná společnost vznikla na konci předminulého století, v roce 1894.

Vlajkovou lodí společnosti je slivovice, kterou vyrábí v několika variantách (bílá, zlatá, jubilejní, kosher, atd.) Dále produkuje značkové ovocné destiláty té nejvyšší kvality jako hruškovice, meruňkovice, třešňovice nebo jablkovice.

Na tradici vývozu výrobků do zahraničí, kterou Rudolf Jelínek započal vývozem košer destilátů na zámořské trhy v USA již v roce 1934, navazuje společnosti i nyní. Export představuje 34 % tržeb společnosti.

PORTFÓLIO SPOLEČNOSTI

Ovocné destiláty
Slivovice je typický moravský destilát ze švestek. Jelínkova slivovice se tradičně vyrábí trojstupňovou destilací vyzrálého švestkového kvasu.
Ostatními ovocnými destiláty v portfoliu jsou hruškovice, meruňkovice, třešňovice a jablkovice.

Premium výrobky

Kosher destiláty
Kosher destiláty jsou produkty, při jejichž výrobě nebyly použity suroviny, výrobní zařízení a postupy, které by odporovaly předpisům židovské víry. Výroba kosher destilátů probíhá za dozoru zástupce ortodoxní unie amerických rabínů. Kosher certifikát udělený americkou Ortodoxní Unií potvrzuje nejvyšší kvalitu tohoto destilátu.

Netradiční destiláty
V produkci společnosti RUDOLF JELÍNEK lze najít opravdové unikáty z oblasti výroby destilátů – 13 druhů speciálních destilátů (Višňovice, Černý rybíz, Ostružinovice, Oskerušovice, Kdoulovice, Jahodovice, Borůvkovice, Malinovice, Červený jeřáb, Pivní pálenka, Jadernička, Trnkovice, Mirabelkovice). Netradiční destiláty jsou destilovány na nejmodernější pálenici Holstein, která dokáže uchovat typickou vůni a chuť ovoce.

Vizovická slivovice
Ročníková řada slivovic z vlastních sadů ve Vizovicích. Jedná se o každoroční limitovanou sérii slivovice, jejíž první ročník byl na trh uveden v roce 2008.

Moravská řada
Ostatní lihoviny s přídavkem destilátu přinášejí vůni a chuť nejoblíbenějších ovocných destilátů. V nabídce je osm příchutí (švestka, zlatá švestka, hruška, meruňka, třešeň, jablko, malina, jahoda)

Značkové lihoviny
Plum vodka, Slovácká borovička, Gold Cock Whisky, Praděd, Praděd Bitter, Premium řada, Plum likér, Absinth, R. JELÍNEK VODKA, Švejkova řada (Tuzemák, Vodka, Peprmint, Griotte) atd.

OVOCE A SADY

Společnost RUDOLF JELÍNEK a.s. je jedním z největších zpracovatelů ovoce, zejména švestek pro výrobu slivovice.

Snaha společnosti navázat na tradici a historii sadařství vedla k založení vlastních švestkových sadů ve Vizovicích. V současné době mají sady rozlohu 50 ha a je zde vysázeno celkem devět mimořádně kvalitních a odolných odrůd – Čačanská lepotica, Stanley, Gabrovská , Hanita, Presenta, Valjevka, Toptaste, Katinka a Čačanská rodná.

KULTURNÍ AKCE

Areál společnosti RUDOLF JELÍNEK je svou velikostí, výhodnou pozicí a zázemím blízko dopravní infrastruktury vhodný pro společenská setkání. Prostor pro 20 000 návštěvníků je využíván zejména v letních měsících pro konání kulturních akcí. Jedinečný kolorit valašské přírody a neopakovatelná atmosféra původní likérky umocní zážitek a dovolí, kromě jiného, návštěvníkům nahlédnout do historie společnosti, její tradice i sortimentu. Mezi nejznámější a nejtradičnější akce konané v areálu likérky patří bezesporu rockový festival Masters Of Rock, Jelínkův vizovický košt či Vizovické trnkobraní.

REKREAČNÍ AREÁLY

RUDOLF JELÍNEK a.s. je majitelem a provozovatelem dvou rekreačních areálů, které se nacházejí uprostřed Chřibských lesů ve Zlínském kraji:
Lesní penzion Bunč – www.bunc.cz
Rekreační areál Kamínka – www.kaminka.cz

DISTILLARY LAND

Exkurzní a návštěvnické centrum zvané Distillery Land vám umožní proniknout do tajů výroby tradiční slivovice. Nabízí prohlídku pálenice Holstein, muzea palírenství, egalizace, prostor zrání whisky a zlaté slivovice, stáčírny a samozřejmostí je ochutnávka produktů a možnost nákupu v podnikové prodejně.
Prostory Distillery Landu je možné i pronajmout pro pořádání firemních akcí, oslav, výstav, prezentací atd.
www.distillerylland.cz